Colway Witamina C C-olway 100 kaps. | tani-kolagen.pl 

Producent: Colway

Opakowanie: 100 kapsułek

Witamina C jest najważniejszą spośród witamin przyjmowanych w naszym pożywieniu, choćby z podwodu jej roli w procesie powstawania kolagenu ustrojowego – białka młodości i głównego składnika tkanki łącznej.

Tworząc suplement diety C-olway, poszukukiwaliśmy jako źródła witaminy wyłącznie roślin zawierających ją w postaci najbardziej biodostępnej dla ustroju. Gryka kiełkująca i pomarańcza gorzka nie są rekordzistami pod względem zawartości procentowej witaminy C w masie dostarczającego ją surowca tak, jak np. Acerola czy dzika róża. Jednakże witaminy występujące w Citrus aurantium L oraz w Fagopyrum esculentum cechuje najwyższa biodostępność.

C-olway jest produktem bezkompromisowym. Zawiera po prostu dwa ekstrakty roślinne i niezbędną ilość substancji przeciwzbrylającej, bez której nie można by było ich zakapsułować. Zrezygnowaliśmy z dodania askorbinianów mineralnych i jakichkolwiek innych form dodatkowych witaminy C, a także kompleksów bioflawonoidowych, gdyż takie połączenia, choć chętnie stosowane przez wytwórców witaminy – nie występują w naturze.

Suplementacyjnie – zażywać 1 kapsułkę dziennie w porze najbardziej oddalonej od posiłku zawierającego owoce, warzywa lub inne źródła naturalnej witaminy C. Zalecane jest również rozdzielenie dawki poprzez rozsypywanie zawartości kapsułki do spożywanych w ciągu dnia posiłków. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Zwiększenie dziennej dawki spożywanego suplementu wymaga konsultacji z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

ZALECANA PORCJA DO SPOŻYCIA W CIĄGU DNIA ZAWIERA 200 MG WITAMINY C, CO STANOWI 250 % ZALECONEGO DZIENNEGO SPOZYCIA

Skład: Ekstrakt z kiełkujących nasion gryki zwyczajnej, ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej.
Substancje pomocnicze: żelatyna rybia, sterynian maganezu

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplemmentu.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, niedostępnym dla małych dzieci miejscu, w zamkniętym oryginalnym pudełku.

1 kapsułka 690 mg (zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia) zawiera:
- ekstrakt z kiełkujących nasion gryki zwyczajnej
- ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej

CHARAKTERYSTYKA KLUCZOWYCH SKŁADNIKÓW:
- GRYKA. Z gryki kiełkującej ekstrahuje się witaminę C o najwyższej biodostępności, W dojrzałych ziarnach gryki witaminy C praktycznie już nie ma. Roślina zagospodarowuje całą jej witalną moc biologiczną na etapie kiełkowania. Ekstrakt z kiełkujących ziaren zawierać może nawet do 26 % najbardziej pożądanej przez ustrój witaminy C.
- GORZKA POMARAŃCZA. Gorzka pomarańcza nie jest owocem jadalnym. Stanowi natomiast wspaniałe źródło lewoskrętnej witaminy C, której ilość w standaryzowanym ekstrakcie może osiągnąć nawet 42 %.